Logo
Bu sayfayı yazdır

TEZARUS Kitap, kütüphanecilik, arşivcilik ve müzecilik üzerine kitap ve dergi yayıncılığı yapacak

TEZARUS Kitap, kütüphanecilik, arşivcilik ve müzecilik üzerine kitap ve dergi yayıncılığı yapacak

Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek KAM (Kütüphane-Arşiv-Müze) yazılım ve teknolojileri firması TEZARUS Yazılım ve Bilgi Hizmetleri Ltd. tarafından kurulan TEZARUS Kitap yayıncılık faaliyetine başladı.

Sadece elektronik ortamda ve açık erişim yayıncılık hedefine sahip TEZARUS Kitap, kütüphanecilik, arşivcilik ve müzecilik üzerine kitap ve dergi yayıncılığı yapacak.

TEZARUS Kitap’ın ilk yayını olan “Kuzey Kıbrıs Yayınlar Bibliyografyası 2022” de ülkemizde bu hafta kutlanmaya başlanan 59. Kütüphane Haftası’nda yayınlanacak. TEZARUS Kitap, her zaman akademisyen, araştırmacı ve meslek profesyonellerinin bilgi ve bellek kurumları üzerine yayınlamak istedikleri çalışmalara açık olacaktır.

TEZARUS Yazılım ve Bilgi Hizmetleri Ltd. Kurucu Direktörü Serkan İpekçi, şöyle konuştu:

“TEZARUS Kitap’ın ülkemizde bu alanda önemli bir yayıncılık alanını verimli şekilde dolduracağına inanıyoruz. Bizim için kütüphane, arşiv ve müze gibi bilgi ve bellek kurumları eşsiz ortamlar… Firma olarak bu ortamlara yenilerinin katılması ve var olanların da geliştirilmesine katkı sağlıyor olmaktan dolayı gururluyuz. Üstelik TEZARUS Kitap sayesinde bu katkıyı artık daha da zenginleştirebileceğimize inanıyoruz.

TEZARUS Kitap sadece elektronik ortamda ve açık erişim yayıncılık hedefiyle üretmeyi hedefliyor. Aynı heyecanla belirtmek isteriz ki, TEZARUS Kitap bilgi ve bellek kurumları üzerine oluşturduğunuz veya oluşturacağınız tüm yayın dosyalarına bir açık kapı niteliğindedir. Kişisel ya da kurumsal birikimini somutlaştırmak isteyen herkes her zaman bize ulaşabilir ve yayın süreçlerini başlatabilir.”

TEZARUS Kitap web sitesi: https://www.tezar.us/tr/tezarus-kitap.htmlGT